Serial Stranger Things

Jeżeli tęsknisz za serialem, który w ciekawy sposób opowiada historię, której nie powstydziłby się Chris Carter, z fabułą osadzoną w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku – Stranger Things może Cię zainteresować.

Nie zrażaj się wrażeniami po obejrzeniu pierwszego odcinka z serii – jeżeli uznasz, że to program dla dzieci zaufaj mi, że zwyczajnie jesteś w błędzie. Fabuła serialu jest doprawdy utkana misternie i w końcu pojawi się w Twojej głowie myśl, że serial dostarcza Ci wszystkich niezbędnych emocji, których oczekiwałeś po obejrzeniu zwiastuna – napięcie rośnie w szybkim tempie, kilka scen może przyprawić Cię o gęsią skórkę.

Trzech przyjaciół za wszelką cenę chce odzyskać Willa. Pomaga im tajemnicza dziewczyna napotkana w lesie – „Jedenastka”. Jedenastka, nazywana czulej Nastką, choć nie jest zbyt wylewna i komunikatywna z pewnością na swoją obronę posiada inne przydatne umiejętności.

Historia: Stany Zjednoczone, małe miasteczko w stanie Indiana.  Jest 1983 rok. W niewyjaśnionych okolicznościach znika Will Byers – młodszy syn Joyce Byers. Śledztwo prowadzi komendant Jim Hopper, który początkowo stara się uspokoić zrozpaczoną matkę wierząc, że maluch po prostu wagaruje. Joyce odchodzi od zmysłów – dostaje tajemnicze telefony, zaczyna prowadzić „rozmowę” z żarówkami, uparcie twierdzi, że czuje bliską obecność syna. Równolegle swoje śledztwo prowadzi trójka przyjaciół Willa ze szkoły – spotykając przypadkiem w lesie tajemniczą dziewczynę nie do końca są świadomi, że być może znaleźli klucz do rozwiązania zagadki. Kolejna ciekawa para to Nancy (siostra Mike’a Wheelera, przyjaciela Willa) oraz Jonathann (brat Willa), którzy w trakcie swoich poszukiwań natrafiają na odrażające stworzenie….

Dzieci w tym serialu grają pierwsze skrzypce – trzech przyjaciół zaginionego Willa podejmuje desperacką próbę odszukania kolegi. W pomocy przychodzi im nabyta wiedza z gier fantasy, tajemnicza dziewczyna oraz otwarte umysły na wszystkie te zjawiska, które dla dorosłych są nierealne, nie z tego świata.

Być może przed ekran przyciągnie Cię znane nazwisko. Główną rolę gra Winona Ryder wcielając się w postać zrozpaczonej matki po stracie syna.

Winona dała z siebie wszystko – w jej grze aktorskiej nie prędko odnajdziemy jakąkolwiek odegraną przez nią wcześniej postać. Choć matka Willa na początku zdaję nam się troszkę roztrzepana, żeby nie powiedzieć zwariowana, jej uczucie wobec młodszego syna jest w odbiorze wiarygodne. Na powyższym zdjęciu w środku starszy syn Jonathan oraz Nancy – siostra przyjaciela Willa, która spotyka się z okolicznym lowelasem, nie wrażliwa na subtelne zaloty Jonathana.

Ogólne wrażenia? Stranger Things jest niczym jazda rowerkiem po okolicznych wzgórzach w dzieciństwie – wpierw musisz mocno pedałować aby znaleźć się na szczycie ale gdy osiągniesz upragniony punkt jedyne o czym myślisz to niekończąca się jazda z górki … bez trzymanki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *