Begin Again

Ostrzeżenie: jeżeli zdarza Ci się nucić w metrze melodyjne piosenki a tłum nie docenia Twojego talentu muzycznego, omijaj ten film szerokim łukiem. To, co bowiem stanowi największy atut, moim zdaniem, filmu „Begin Again” to świetna ścieżka muzyczna.

Szczerze mówiąc przyglądając się plakatowi filmu umieszczonego na okładce płyty DVD, mowa o obściskującej się Keirze z Ruffalo, miałam wrażenie, że doświadczam filmowego aktu desperacji. Noc jednak była młoda, okres wakacji to perfekcyjny czas na filmowe eksperymenty. Zaryzykowałam!

Pierwsze minuty były najtrudniejsze – czy dałam się złapać w szpony kolejnej, szablonowej komedii romantycznej? On wykolejony, ona na zakręcie życia, młoda i piękna – westchnęłam. Jakież było moje zdziwienie, gdy wszystkie moje wątpliwości rozstały rozwiane w mniej więcej 15 minucie trwania filmu. Po pierwsze, myśl którą akceptowałam z pewnym zaskoczeniem, Keira Knightley to utalentowana piosenkarka. Kupiłam jej postać z całym emocjonalnym bagażem. Świetna kreacja aktorska, dobrze zarysowana postać, urzekająca naturalnością oraz brakiem pretensjonalności. Po drugie – przetarłam oczy ze dziwienia, gdy okazało się, że chłopaka Grety gra sam …. Adam Levine. Gra właściwie samego siebie, śpiewa piosenki typowe dla brzmienia Maroon5. Skromny piosenkarz z cudowną dziewczyną u boku wpatrzoną w niego jak w święty obrazek nagle wspina się na top listę przebojów. Filmowy Dave, nie wchodząc w szczegóły, nie docenia miłości Gety. Z tego miejsca Greta rozpoczyna wędrówkę, w której towarzyszą jej nowo poznane, barwne osobistości ze świata muzycznego. I co najważniejsze: ten film jest lekki, podnosi na duchu, pokazuje jak z gracją wchodzić w zakręty życia, jak czerpać z niego całymi garściami, nie poddając się ..nigdy. Begin Again. Po tym filmie zwrot „never look back” nabrał dla mnie realnego znaczenia.

 

I don’t know if I’m the fool who’s getting this all wrong
That’s the dream to sing, the perfect girl, the perfect song

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *